Bağırsaklarınızı Rahatlatan 7 Yı̇yecek

Birçok insanda meydana gelen sindirim sistemi sorunu her geçen gün daha da kötü bir hal alıyor. Bağırsaklarınızın rahatlığı ve sindirim sisteminizin rahat çalışabilmesi için sizlere önereceğimiz bu 7 doğal besini sık sık yemenizi tavsiye ediyoruz.

Yazımızda da belirttiğimiz gibi sindirim sisteminin çalışmasında oldukça etkili olan bu doğal yiyecekler her evde bulanabilen günlük yiyeceklerimizden oluşmakta.  İşte sizler için derlediğimiz yiyecekler..

1-SARIMSAK

İnanılmaz derecede prebiyotik özellikler gösteren sarımsak bağırsaklardaki zararlık bakterileri yok eder. Bağışıklık sistemini oldukça güçlendiren sarımsak çok etkili bir besin kaynağıdır.

2-PIRASA

Lif ve flavanoid zengini olan pırasa, sindirim sisteminin çalışmasında oldukça önemli rol almaktadır. İçerisinde bulunan enzimler sayesinde sindirim sisteminin düzenli olarak çalışmasında oldukça değerli bir yere sahiptir.

3-YER ELMASI

Yer elmasının içerisinde olan inülin maddesi kuşkusuz yer elmasını en önemli besinlerden biri haline getiriyor. İnülin maddesinin içerisinde kalori olmaması ve tokluk hissi verdirmesi yer elmasının özelliğini ortaya çıkartıyor.

4-TURP

Turp, içerisinde bulundurduğu özel bir madde ile bağırsaklarınızın daha hızlı ve düzenli çalışmasını sağlar. Tokluk hissi verdirmesi ve sindirimin düzelmesinde oldukça etkili olması turp’un belirgin özellikleri arasındadır.

5-KUŞKONMAZ

Diyetisyenlerin de şiddetle tavsiye ettiği Kuşkonmaz bağırsakların düzenli çalışmasında etkili bir rol alır. Aynı zamanda tokluk hissi de veren bu doğal bitki kilo vermede de etkilidir.

6-HAVUÇ

Oldukça güçlü bir besin kaynağı olan Havuç içerisinde doğal prebiyotikler içerir. Havuç hem sindirim sisteminin düzelmesinde hemde cildinizin yenilenmesinde çok etkili doğal bir üründür.

7-HİNT SAFRANI (ZERDEÇAL)

Hint safranı veya zerdeçal, bağırsakları iyileştirir ve beyin sağlığını yüksek derecede destekler. Enflamasyona çok iyi geldiği de ayrıca bilinmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir